English Version English Version

Noua atractie a Craiovei


Teste 17-18 noiembrie 2006

Adaugat la 23 November 2006. « Video fantana | Atmosfera in centrul Craiovei »

Fotografii de la testele din 17-18 noiembrie 2006. Incepe sa arate din ce in ce mai mult cu randarea din video.

Fotografiile au fost trimise de deni.

| Imagini | 19 Raspunsuri »

19 Raspunsuri

 1. Un circotas Says:

  O treaba de kkt, costisitoare si inutila. Ca uitasem, tiganeasca!

 2. Alexandra Says:

  Este superba!!

 3. alex Says:

  daca vor intr-adevar sa bage muzica populara mai bine nu o mai fac

 4. admin Says:

  Ma intrebam cand o sa apara comentarii de genul asta… Nu-i nimic, suntem obisnuiti cu oamenii care au ceva de obiectat intotdeauna in loc sa vada partea buna a lucrurilor.

 5. Alexandra Says:

  Poate intr-un fel este inutila in raport cu problemele reale ale Craiovei, dar nu e deloc tiganeasca. Oricum pt Craiova este destul de spectaculoasa. Dar tu care probabil nu ai trecut de limitele orasului nu ai de unde sa stii…

 6. florian Says:

  Salut! Parerea mea este ca fantana este foarte spectaculoasa si deloc inutila. Acum avem si noi un loc frumos unde putem sa ne plimbam si avem ce admira. Si daca sunteti de acord cu domnul carcotas de mai sus, vreau sa va spun ca si Barcelona, una din cele mai faimoase destinatii turistice din lume, are o fantana arteziana de acest gen. O pueti vedea la http://www.barcelona-tourist-guide.com/albums-en/magic-fountains-montjuic/ . Eu am vazut-o pe cea din Barcelona si m-a impresionat si abia astept sa o vad si pe cea din centrul orasului nostru. Felicitari domnule Solomon!:)

 7. vladu11 Says:

  Da, intr-adevar este o investitie buna. Acum avem ceva in orasul nostru cu care ne putem mandri. Pacat ca este prea costisitoare, banii acestia putand fi cheltuiti si in alte scopuri.Oricum, nu stiu dak mai e in tara un oras cu o astfel de fantana.

 8. Chriss Says:

  Niciodata nu am putut suporta carcotasii!!! Sunt mandru de acest proiect indraznet si extraordinar de frumos! Si daca vei realiza domnule Solomon si celelalte proiecte atunci orasul nostru chiar va fi printre cele mai frumoase din Europa! Ziceti ca s-au dus banii ca s-ar fi putut face altceva pt oamenii nevoiasi! Va spun eu sa se duca la munca si-si vor face singuri, nu sa le de-a altii,asa sunt si eu,si am plecat la munca afara, nu am asteptat sa faca nu stiu cine ceva pt. mine! Noi nu suntem lenesi, suntem harnici si vom arfata tarii ca oltenii sunt cei mai tari. Nu mi-ati placut domnule Solomon, dar acum aveti admiratia mea, continuati asa si cu celelalte proiecte, si nu uitati se stadionul Ion Oblemenco,sa fie cel mai frumos din tara! Tineti-o tot asa! BAFTA de la un oltean de departe!

 9. cojocaru mihai Says:

  ESTE EXTRAORDINAR! ACEST PRIMAR DEJA A INTRAT IN ISTORIE…SA-L TINA DUMNEZEU LA FEL … ESTE IMPRESIONANT SA AVEM UN ASEMENEA (MONUMENT) , ACUM NE PUTEM MANDRI SI NOI CU CEEA CE AVEM IN CRAIOVA FAC O PARANTEZA SI FARA FALSA MODESTIE ;PANA LA ACEST PROIECT CRAIOVA ARATA CA UN ORAS MORT UN NICI UNDE NU ERA NIMIC DE ARATAT, CAT DESPRE BANII NEVOIASILOR …ESTE LOC SI PENTRU EI S-A INGRIJIT D-NUL PRIMAR SUNT CONVINS
  CU RESPECT SI CONSIDERATIE UN OLTEAN CARE INCEPAND DIN CLIPA ACEASTA A DEVENIT FAN ” SOLOMON”

 10. niko Says:

  BRAVO DOMNULE SOLOMON!!!
  Meritati toate laudele pentru ceea ce ati facut pentru orasul Craiova.AMBITIE,PERSEVERENTA,MODESTIE sunt cuvintele cheie ce va caracterizeaza.Ati realizat intradevar ceva unic si spectaculos si anume fantana muzicala.Incredibil,nu cred ca se gandea cineva ca in orasul craiova, va exista vreodata asa ceva…Sunteti un primar care “merita toti banii” ca si proiectul dumneavoastra de altfel.SUCCES in tot ceea ce veti intreprinde!!!

 11. cristina Says:

  super frumos..chiar imi place..dar insa nu sunt de acord cu proiectul care viseaza parcul romanescu..nu este corect..aveam si noi o oaza de natura..chiar credeti ca oamenii or sa se duca pana in Lunca ca sa stea in aer liber?..dar pana la urma sper ca stiti ce faceti..eu am fost de curand in parc si chiar mi-a placut ce am gasit acolo..era de vis..ar fi pacat sa dispara..oricum..mutumim domnule solomon pentru ce ati facut pana acum pentru noi dar va rog sa faceti tot posibilul pentru parcul romanescu si pentru acele animale.astept un raspuns

 12. Alexandra Says:

  Daca nu ma insel, tot ceea ce va propune domnul primar pentru Parcul Romanescu se refera la un teren de langa parc. Nu doreste sa distruga spatiul verde, ci doar sa mute gradina zoologica deoarece nu corespunde standardelor europene, si sa refoloseasca acea zona.

 13. RULLZZZZZZ Says:

  este prea tare am trimis linkul cu pozele astea ca sa vada si restul prietenilor mei “minunea”ma bucur pt ce au facut abia astept finalul 😉

 14. MIRELA,GABI,RELU Says:

  DOMNULE SOLOMON VA FELICITA CATIVA CRAIOVENI-OLTENI DIN STATELE UNITE PENTRU ACEASTA SPECTACULOASA REALIZARE SPERAM NU SI ULTIMA DE ACEST GEN PENTRU ORASUL CRAIOVA. NE-AM DORI CA URMATOAREA REALIZARE SA FIE RENOVAREA SI MODERNIZAREA STADIONULUI ECHIPEI NOASTRE DE SUFLET “U”CRAIOVA.

 15. gabriel anghel Says:

  Felicitari domnului Solomon pt. dorinta si reusita de a da o noua fata centrului istoric al unui oras cu rezonanta pt. spatiul romanesc.Aceleasi felicitari si celor care au contribuit la realizarea unui asemenea proiect indraznet.

 16. Dragos Says:

  Dupa cum stiti domnul solomon ne-a promis ca pana in 2009 craiova o sa reflecte un oras de “vis”

 17. Marina Says:

  Am privit imaginile cu foarte mare placere , lacuiesc in Franta si nu am mai ajuns de mult in orasul meu natal(Craiova)
  ma bucur foarte mult ptr tot ce a-ti facut in acest oras (era si pacat sa nu face-ti ceva frumos )toate felicitarile mele si mult curaj in continuare
  BRAVO primarului si a cetatenilor

 18. nick Says:

  Nu pot sa cred…. Cat de batut in cap sa fi sa nu vezi ca e ceva extraordinar?
  Am fost in vara asta in in Tunisia si in Orasul SOUSE (mai bine zis in Port El Kantaoui-un fel de Mamaia al lor) se putea vedea o “minune” de fantana muzicala care nu era nici pe sfertul celei din Craiova dar era prezentata cu mult entuziasm de catre ghizi. Sunt Ing. si va spun ca acolo trebuie sa fie o mica fabricutza sa arate asa.
  Felicitari Solomon – am sa revin cu mare drag in Craiova

 19. DANY Says:

  mi-ar fi placut sa vad poze si cu deschiderea ,,Oraselul copiilor ,,si cum este iluminat orasul pt. sarbatori-in rest felicitari PRIMARULUI DAR SI COLABORATORILOR DANSULUI CA FAC O ECHIPA ASA BUNA,CARE VOR SA FACA CEVA DEOSEBIT PT.TOT ORASUL.LE MULTUMIM SI LE URAM ,,LA MULTI ANI,,.TOT URARI DE BINE TREBUIE FACUTE SI PT.PREFECT ,CARE SE OCUPA DE JUDET SI O FACE BINE.VA MULTUMIM!

Scrie-ti parerea

Atentie: Unele comentarii trebuie aprobate, asa ca pot aparea cu intarziere.

© 2006-2006 Fantana Muzicala din Craiova

RSS Feed - Comments RSS Feed | Powered by Wordpress